Автор Тема: Yakuza Family - Official Theme  (Прочитано 117 пати)

0 Членови и 1 гостин ја прегледуваат оваа тема.

 • Jack Daulton
  • Gamemaster
  • Пораки: 3 Пол: Машки
   Отсутен Карма: 0
  Yakuza Family - Official Theme
  « на: Јули 04, 2021, 05:13:50 pm »

  Little Tokyo - етнички јапонско-американски кварт во центарот на Los Santos, познат како срцето на најголемото јапонско-американско население во Северна Америка. Квартот е основан во 20 век и редовно со децении ја прати јапонската традиција: култура, обичаи, храна, музика, боречки вештини, фестивали и друго. Најголемите имиграции од Јапонија се населуваат баш
  во Little Tokyo.

 • Jack Daulton
  • Gamemaster
  • Пораки: 3 Пол: Машки
   Отсутен Карма: 0
  Одг: Yakuza Family - Official Theme
  « Одговори #1 на: Јули 04, 2021, 05:15:48 pm »

  Полициска рација се случи на 20.06.2015 во кои беа приведени 13 лица кои наводно биле поврзани со Yakuza.
  Запленети околу триесет кила кокаин и неколку полу-автоматски пушки, потврди полицискиот оддел на San Fierro.
  Се шпекулира дека активно е огромно шверцување на кокаин по последните доселелување од далечниот исток
  во САД. По големите гласини дека криминални кланови на Yakuza се достапни во Little Tokyo покрена и оваа по-
  лициска акција. Наводно во апсењето според извори од полицијата се дознава дека од уапсените осумнаесет,
  петнаесет биле азијци, од кои петтина наоружани. Истакнатиот специјален агент на FBI, Jayson Lee изјави:
  ,,Рацијата е резултат на акција која е покрената и активна веќе 6 години во Little Tokyo, по пријавите на неколку
  локали како се жртва на рекеташи. За сега можам да потврдам дека рацијата е успешна но не и војната".

  Со тоа што го изјави Jayson Lee, потврди дека истрагата е сеуште активна и покрај успешната рација и дека
  ќе продолжат со истрагата. Останатите Единици за спроведување на законот на Los Santos кои активно помогна
  истакнаа дека безбедноста на одредени области на San Fierro ќе се зголеми за да не дојде до сличен чин.

 • Jack Daulton
  • Gamemaster
  • Пораки: 3 Пол: Машки
   Отсутен Карма: 0
  Одг: Yakuza Family - Official Theme
  « Одговори #2 на: Јули 04, 2021, 05:18:55 pm »


  Jayson Lee сликан во една од илегалните коцкарници
  __________________________________________________________________________________
  Full Name : Jayson Lee
  Nationality : Japanese
  Date of Birth : 02.10.1985
  Age : 35
  School : None
  Work : Family Head of Yakuza
  __________________________________________________________________________________

  Карактеристики на карактерот:
  - Висок 192цм
  - Нормална дебелина 85кг
  - Лесно избувлив
  - Кренат
  - Накурчен
  - Целото тело му е со тетоважи и симболи
  - Обожава пари и злато

  Одг: Yakuza Family - Official Theme
  « Одговори #3 на: Јули 06, 2021, 01:30:12 pm »


  --------------------------------------------------------------------
  - Barantoku Lee
  - Роден 22.08.1989
  - 32 години
  --------------------------------------------------------------------
  Исечен најмалиот прст
  Family Head of Yakuza

  Одг: Yakuza Family - Official Theme
  « Одговори #4 на: Јули 08, 2021, 07:43:30 pm »
  Not bad али може и подбро среди си со едит и ситници текст итн. Рокај само!