Автор Тема: Official Theme / Groove Street Family [GSF]  (Прочитано 87 пати)

0 Членови и 1 гостин ја прегледуваат оваа тема.

 • Garrison
  • Support Admin
  • Пораки: 87 Пол: Машки
   Отсутен Карма: 0
  Official Theme / Groove Street Family [GSF]
  « на: Јули 04, 2021, 10:38:00 pm »
  Првично, на почетокот , членовите на улицата Гроув се претежно невооружени, со некои пиштоли или Tec-9. Ако играчот попрска со сите ознаки во Лос Сантос, наместо Balla(Ardwick Boys), тие ќе носат пусти орли, MP5 и ножеви. Повремено може да се забележат како пушат марихуана и пијат алкохол од слад додека зборуваат и се дружат во групи. Зелената облека е мртва подарок и членовите честопати трепкаат со нивните банди. Откако ќе забележат член на банда Balla(Ardwick), Ваго или Астека, тие честопати ќе се вклучат во насилна конфронтација (особено Ballas). Членовите на семејствата, како и другите пешаци, честопати ќе коментираат за облеката, физичкиот изглед или нивните возила на Garrison & Jasson и останатите во худот.


  Семејствата на улиците Гроув беа формирани во Гантон (првично во улицата Гров) пред да се прошират на остатокот од Гантон и другите населби. Историјата пред овој временски период (доцни 80-ти) не е позната, а не е познато и многу што се случило со семејствата во текот на доцните 80-ти. Сепак, она што е познато е дека семејствата се една од најстарите банди во Лос Сантос - ова веројатно значи дека тие се постари од Balla(Ardwick) (кој се формирал во текот на 1970-тите) - што дава можност дека семејствата еволуирале од 1960-тите, или евентуално дури и порано.


  Jasson и Garrison тие пренесоа разни оружја и муниција во Лос Сантос, Катализатор и грабеж. Со тоа, семејствата на улиците Гроув станаа подобро опремени и започнаа да носат автоматски пиштоли Тец-9.

  Графитите на Groove , низ улицата Гантон


  Главните во Худот Гроув
  Garrison Posey & Jasson Daniels
  « Последно менување: Јули 04, 2021, 10:47:54 pm Garrison »

 • darijan_velinovski
  • Gamemaster
  • Пораки: 10 Пол: Машки
   Отсутен Карма: 0
  Одг: Official Theme / Groove Street Family [GSF]
  « Одговори #1 на: Јули 05, 2021, 06:27:12 pm »

  Jack Franlin 20 y/o еден од главните на Гроу стрит