Автор Тема: UnitedEmpire OGC - ФОРУМ ПРАВИЛА  (Прочитано 101 пати)

0 Членови и 1 гостин ја прегледуваат оваа тема.

 • 𝐁𝐔𝐒𝐇
  • CEO/Founder
  • Administrator
  • Пораки: 263 Пол: Машки
   Отсутен Карма: 32
  UnitedEmpire OGC - ФОРУМ ПРАВИЛА
  « на: Јули 12, 2021, 11:30:40 pm »


  Форумот на UnitedEmpire OGC е отворен за секаков вид на комуникација помеѓу играчите и администрацијата. Форумот носи свои правила кои истите мораат да бидат строго почитувани, секое непочитување на истите е строго казниво.


  Што е забрането на форумот на
  UnitedEmpire ?

  [X] Забрането е секаков вид на мал или масивен spamming.
  [X] Строго забрането објавување на секаква порнографска содржина.
  [X] Забранети се секаков вид политички расправии.
  [X] Забрането е навредување и омаловажување на останатите корисници.
  [X] Забранети се верски навреди и постирање на навредлива верска содржина.
  [X] Забрането е копирање на содржините кои што се на овој форум и постирање надвор од форумот.
  [X] Забрането е постирање на измамнички (URL) линкови кои пренасочуваат кон забранети страници или автоматско симнување на одредена содржина.


  Со почит: UnitedEmpire STAFF

  « Последно менување: Јули 12, 2021, 11:32:25 pm 𝐁𝐔𝐒𝐇 »